Dubai’nin Sultanı ELINA SVITOLINA

0
Elina Svitolina

25 Şubat Cumartesi günü Ukraynalı Elina Svitolina ile Danimarkalı raket Caroline Wozniacki arasında oynan Dubai Duty Free Tennis Championships tek bayanlar finali stadı dolduran seyircilerin müthiş tezahüratları arasında geçti.

Elina Svitolina

Maça hızlı başlayan Svitolina kullandığı etkili servisler ve forehand ile rakibini bir hayli zorladı. Ukraynalı raketin oyununa karşı bir türlü umduğunu bulamayan Wozniacki basit hatalar ve bir türlü aşamadığı backhand problemi sonucu sayı kaybetti. Art arda kulladığı servislerde çifte hata yapan oyuncu setin sonuna doğru moralinide yitirmişe benziyordu.  İlk seti oynadığı üstün tenis ile 6-4 alan Svitolina oldu.

Caroline Wozniacki

İkinci sete dahada hızlı başlayan Svitolina rakibinin iyice azalan motivasyonu ve stadyumda kendisine yapılan tezahürat ile baskın oyun sergilemeye devam etti.

Elina Svitolina

İkinci seti 6-2 alan Svitolina 2017 Dubai Duty Free Tek Bayanlar Şampiyonu oldu.

Kazandığı maç sonrasında kariyerinde ilk defa dünya sıralamasında ilk 10’a giren Svitolina duygusal anlar yaşadı. İlk şoku atlatan Ukraynalı tenisçi kupa seramonisine hazırlanırken sevinci gözlerinden okunuyordu. Buna karşılık son bir ayda 2 kez final oynayan (Doha ve Dubai) fakat ikisindede ikincilikle yetinmek zorunda kalan Wozniacki’nin üzgün olduğu gözlendi.

Svitolina & Wozniacki

Bir ay içerisinde Taipei sonrası ikinci kez kupa kaldıran Svitolina bu yıl oynadığı tenis ile beğeni toplamaya devam ediyor.

Elina Svitolina

Dubai’de tenis heyecanı devam ediyor..!

Dünya yıldızları Roger Federer ve Andy Murray’nin katılacağı ATP Dubai Duty Free Tennis Championships 2017 (Erkekler) 27 Şubat- 4 Mart tarihleri arasında Dubai Duty Free Tennis Stadium’da.

Biletler www.dubaidutyfreetennischampionships.com/en/tickets’da ve maçlar canlı Dubai Sports’da.

Reporter: Alp Sarper
Photography: Gaye Akar
Dubai Duty Free Tennis Championships 2017

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here