Dubai Online Alışveriş Siteleri

0
Dubai Online Alışveriş Siteleri
Dubai Online Alışveriş

Dubai’de Alışveriş Hakkında Genel Bilgiler

Dubai’de online alışverişten bahsetmeden önce alışveriş hakkında genel bilgiler verelim. Herkesin de bildiği gibi Dubai bir alışveriş cennetidir. Dubai’de alışveriş yapmak insanlara farklı deneyimler ve fırsatlar sunar. Dubai’de vergi iadesi diye bir kavram yoktur. Burada satılan ürünlerin uygun fiyatlı olmalarının sebebi de katma değer vergisinin uygulanmamasıdır. (2018’de %5 Katma Değer vergisi gelmesi planlanmaktadır. ) Dubai aynı zamanda Orta Doğu’nun alışveriş başkenti olarak da bilinir ve en uygun fiyatları genellikle çarşılarda bulabilirsiniz. Halı, elektronik, altın ve tekstil gibi lüks ürünler bile Dubai’de alışveriş yaparken nereye bakacağınızı biliyorsanız gerçekten ucuza ulaşabileceğiniz şeylerdir. İnsanlar için Dubai’de alışverişin bir yaşam tarzı olması hiç de şaşırtıcı değil. Ocak ayında Dubai, yılın en büyük alışveriş ve eğlence festivaline ev sahipliği yapmaktadır. ( Dubai Shopping Fest ya da kısaca DFS ). Bu etkinlik için dünyanın dört bir yanından insanlar Dubai’ye akın etmektedirler. Fiyatlarda %70-80‘e kadar indirim olmaktadır. Bu bir ay boyunca sürecek ekstra etkinlik, özel tekliflerle, eğlenceli aile etkinlikleriyle, dünya standartlarında etkinliklerle, nakit, araba ve altın ödülleriyle doludur.

Dubai’de geçerli para biriminin adı Dirhem’dir. Kısaca AED olarak yazılan para biriminin değeri şuanda Türk Lirası ile aynı değerdedir. 1 TL = 1 AED civarında. (Mart 2017 değeri) Dirhem dışında alışverişlerinizde Amerikan Doları ya da Euro da kullanabilirsiniz. Ayrıca kredi kartınız eğer yurt dışı alışverişlerine açıksa kartınızı da kullanabilirsiniz. Hatta bazı bankalar yurt dışında yapılacak harcamalarda taksit oranları bile sunuyor. Dubai’de para bozdurmak için havaalanı, alışveriş merkezleri ya da dışarıdaki döviz bürolarını kullanabilirsiniz.

Dubai’de Online Alışveriş Siteleri Hakkında

Eğer Dubai’de satılan ürünler ve ürünlerin fiyatları hakkında bilgi almak, inceleme yapmak, online alışveriş yapmak, Dubai’den sipariş vereceğiniz herhangibir şey için fiyat araştırması yapmak gibi konularla ilgili önerdiğimiz bir kaç siteden bu bilgilere ulaşabilirsiniz. Dubai’de online alışveriş siteleri:

Souq.com, (Amazon) Birleşik Arap Emirlikleri’nin en büyük online perakende web sitelerinden biridir; sadece bir kaç tane isim vermek gerekirse kıyafetler, saatler, oyuncaklar, mutfak aksesuarları, elektronik eşyalar ve güzellik ürünleri gibi çok çeşitli ürünler sunmaktadır.


Elektronik almak için bakmanız gereken bir kaç site daha ; www.sharafdg.com, www.jumbo.ae, www.emaxme.com vb.

Ayrıca Dubai’de Süpermarketlerde de elektronik eşyalar oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Süpermarketlerin de online alışveriş siteleri bulunmaktadır. Bunlardan bir kaçı; www.carrefouruae.com

JadoPado

JadoPado, telefonlar, kameralar, görsel-işitsel ekipmanların yanı sıra dizüstü bilgisayarlar ve diğer ilgili aksesuarlar da dahil olmak üzere geniş bir elektronik ürün yelpazesi sunan büyüyen bir online girişimdir. Ayrıca ev eşyaları, oyuncaklar ve oyun aksesuarları, fitness ve sağlıkla ilgili ürünler ve spor malzemeleri sunuyor.

Mumzworld

Anne ve bebek ile ilgili olan Mumzworld, doğumdan itibaren 12 yaşına kadar çocuklar için yerel, bölgesel ve global markalardan geniş bir bakım yelpazesi sunmaktadır. Fiyatlar rekabetlidir ve 200 AED üzerindeki siparişler ek bir ücret ödemeden teslim edilir. BAE’deki yedi emirlikten herhangi birine, 2-3 iş günü içinde ulaştırır.

Aido

Aido DVD’lerin ve Blu-ray filmlerinin büyük tedarikçisi olma hedefiyle 2008 yılında başlatıldı. Bugün bu çevrimiçi mega mağaza, kolay ödeme seçenekleri ve yüksek fiyat ile ürün yelpazesinde geniş bir ürün aralığı ve marka sunmak için geliştirildi. Web sitesinde sipariş verilen tüm elektronik ürünler bir yıllık garanti ile gelir.

Supermart

Bu çevrimiçi portal, organik ve glutensiz ürünler ve bebek ürünleri, sağlık ve güzellik ürünleri, evcil hayvan ürünleri ve kırtasiye ve dergileri içeren geniş bir yelpazede yiyecek imkanı sunan bu çevrimiçi portalın kullanımı çok kolaydır. Ödeme ya nakit olarak ya da teslimat sırasında gerçekleştirilir ve kullanıcıların herhangi bir ödeme ayrıntısını online olarak girmesini gerektirmez. 50AED’nin üstündeki siparişlerin teslimat ücreti yoktur ve personel siparişinizin 90 dakika içinde size ulaştırmaya çalışmaktadır.

Crazy Deals

Başlangıçta elektronik ürünleri sunmak amacıyla başlatılan Crazy Deals, müşterilerine çok daha geniş bir ürün yelpazesi sunmak için geliştirildi. ‘Günün Çılgınlığı’ özelliğiyle, alışveriş yapan kişiler, günlük olarak büyük oranda indirimli fiyatlarla çeşitli fırsatlar yakalıyor. Çılgın Fırsatlar, müşterilerine otantik ürünlerin kapıya teslim edilmesini vaat ediyor. Müşteri Hizmetleri, o gün web sitesinde bulunmayan ürünler (özel ihtiyaçlar) konusunda da yardımcı olabiliyor.

Eğer sizlerin de eklemek istediği önerileriniz varsa aşağıda eklemek istedikleriniz bölümüne önerilerinizi bırakabilirsiniz.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here