Geleceğin Müzesi Dubai’de Işıklarını Açtı!

0
Gelecegin Muzesi Dubai

Dubai Emiri Şeyh Muhammed bin Reşit El Maktum’un vizyonuyla oluşturulan Dubai Gelecek Müzesi’nin inşasında son aşamaya gelindi. Geleneksel bina formunun dışında yapılandırılan müze, mimarideki tüm ezberleri bozuyor. Arap kültürünün yansımalarını taşıyan Gelecek Müzesi, dünyanın en yenilikçi binalarından biri olmaya aday…


Arap hat sanatı ile süslenmiş paslanmaz çelikle kaplı müze, Sheikh Zayed Yolu yakınlarındaki Emirates Kuleleri bölgesinde yer alıyor. 30 bin metrekarelik ve 77 metre yüksekliğindeki müzede 7 katlı sergi alanı yer alacak.
Müzenin cephesine son parçanın eklenmesi dolayısıyla düzenlenen törende açıklama yapan Dubai Emiri, küresel bir mühendislik simgesi olan binanın “Arapça konuştuğunu” söyledi. Emir, “Amacımız yalnızca mühendislik simgeleri oluşturmak değil; insanlığa daha iyi bir gelecek inşa etmeleri için ilham vermektir” dedi.

Parlak gümüş renginde oval bir yapıda olan müze, inşasındaki kusursuzluk ve tasarım, mühendislik alanlarındaki olağanüstü dizaynı ile bugüne kadar yapılan en göz alıcı yapılardan biri…

Dubai’nin en merakla beklenen cazibe merkezlerinden biri olan müzenin yakın bir tarihte açılması bekleniyor.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.