Porsche 911 Turbo S

0
Porsche 911 Turbo S

Test Sürüşü ve Video

İlk olarak 1964’te tanıtılan Porsche 911 serisi, geçtiğimiz 57 yılda çeşitli değişiklikler geçirse de, orijinal formülü, tasarım temellerini ve genel görünümü koruyarak otomobil tutkunları için bir simge haline gelmeyi basarmıştır. Günümüzde sekizinci nesil *992 ile piyasaya sürelen 911 serisinin Turbo S versiyonunu test sürüşüne çıkarttık.

Porsche 911 Turbo S’nin en yeni versiyonu, 3.8 litre, 6 silindir, 640 beygirlik motoru sayesinde tam olarak 800 Nm tork üretmekte. Araçtaki 8 vitesli çift kavramalı şanzımanın motor ile muhteşem ahengi hızlanma rakamlarında çok net yansımakta.

Sport Chrono opsiyonu ile hızlanma süreleri; 0-100 km/s 2,7 saniye, 0-160 km/s 5,8 saniyede ve 0-200 km/s 8,9 saniyede gerçekleşmekte. 911 Turbo S in azami hızı ise saatte 330 kilometre.

Lastik üreticisi Pirelli’deki mühendislerin neredeyse bir atasözü haline gelen “kontrolsüz güç, güç değildir” kavramını benimseyerek üretilen Porsche 911 Turbo S’de güvenlik ve konfor en üst düzeyde hayata geçmekte. Kalkış kontrolünden denge yönetimine, dört tekerlekten çekişe ve kontrollü amortisörlere kadar elektronik sistemler sürekli olarak tüm gücün ihtiyaç duyulan yere odaklanmasını sağlıyor ve aracı har daim en verimli hale getiriyor. Ancak kendinize güveniyor ve daha akılda kalıcı bir deneyim istiyorsanız, bu sistemlerin bazılarını devre dışı bırakabilirsiniz.

Porsche 911 Turbo S ve sunduğu konforlu sürüş keyfi ile şehir içinde seyahat ederken dünyanın en iyi performans otomobillerinden birinde olduğunuzu anlık unutabilirsiniz, fakat gaz pedalına biraz basın ve Turbo S maharetlerini size göstermekte gecikmeyecektir.

*Porsche’nin kullandığı dahili fabrika model kodu

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here