Dubai Yazı Fontu

0
Dubai Font

Dubai Fontu Hakkında

Dünyanın “ilk” ve “en” konusunda üstüne rakip tanımayan Dubai, bir ilke daha imza atarak dünyanın kendi yazı tipine sahip ilk emirliği ve şehri unvanını eline aldı. Dubai Yürütme Konseyi tarafından tüm Dünya’ya duyurulan Dubai Font ( yeni bir Arapça türevi yazı tipi ) adı verilen bu yazı tipi, artık ülkenin resmi yazı tipi haline gelmiştir.

Teknoloji devlerinin de bu değişime ayak uydurması gerektiği ve beklendiği gibi ilk adım da Microsoft tarafından geldi, büyük bir adımla Microsoft Office yazılımlarına Dubai Font desteği getirildi.

Dubai Font (Dubai Yazı Tipi), hem Arapça hem de Latince yazı tiplerini desteklemektedir. Özel ve ticari amaçlarla kullanılabilmektedir ( font 23 farklı dilde kullanılabilmektedir ). Office uygulamaları ile birlikte gönderilen ilk yazı tipi olma özelliğine sahiptir. Fakat yaptığımız denemelerde font ı,ü,ö gibi türkçe harfleri desteklerken ş, ğ gibi türkçe harfleri tam olarak desteklemediği fark edildi. Türkçe karakterler yazılırken dikkat edilmesi gereklidir.

Dubai Prensi Şeyh Hamdan bin Muhammed bin Rashid Al Maktoum’un twitter hesabından paylaştığı tanıtım videosu;

Dubai yazı fontu, artık resmi yazışmalar da dahil ülkenin her yerinde kullanılmaya başlanacaktır.

Dubai Font yazı tipini aşağıda bulunan linkten indirebilirsiniz. İndirdikten sonra zipten çıkartıp yazı tiplerini tek tek yükleyebilirsiniz.

http://www.dubaifont.com/download

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here