Dubai’de Su Sporları

0
2250
Dubai'de Su Sporları

                             Dubai’de Su Sporları

Su Sporları, deniz, havuz, akarsularda ve açık havada doğanın etkileriyle beraber, değişik
malzemelerle, hem eğlenceye hem de sportif aktivitelere yönelik etkinlikler bütünüdür. Su Sporları’nda Dubai 12 ay boyunca tek mevsim yaz olduğundan dolayı çokça talep görmektedir. Her mevsim deniz, kum, güneş! Dubai sıcak çöl iklimine sahiptir. Dubai’de yazlar ortalama 42 °C yükseklikte çok sıcak, rüzgârlı ve nemli olup geceleri 29 °C’ye kadar düşer. Yıl boyunca neredeyse tüm günleri güneşlidir. Kışları ortalama 23 °C sıcaklığa sahip olup geceleri 14 °C’ye kadar düşer. Yağış, son birkaç on yıldır artmakla birlikte yıllık 250 mm2‘ dir. Dünya’nın en iyi spor olanakları Dubai’dedir. Dubai gerçekten dünyanın en iyi tatil, spor ve rekreasyonel şehridir. 1988’de Dubai Marina Club, Dubai’de su sporları yapmak için kurulmuştur. Su sporlarının başlangıcı burasıdır.

Su sporları denizde ve havuzda olmak üzere iki grupta incelenebilir. Denizde yapılanlar; Su Kayağı, Sörf, Paraşüt, Yelken, Kürek. Havuzda yapılan su sporlarıaktiviteleri ise: Su topu, Su valeybolu, Su basketbolu, Kano olarak sayılabilir.

Dubai’de su sporlarının yanında eğlenceli su aktiviteleri de yapılabilir; Flyboard, Wakesurf, Parasailing, Jetski, Wakeboard, Tekne Gezileri, Flyfish, Banana, Ringo, Balık Turu, Katamaran, Paddle Board gibi çeşitli su aktivitelerinin de tadını çıkartmak mümkün. Ayrıca otopark sorununuz da yok. Sahil boyunca arabınızı rahatça park edebilir ve denizin tadını çıkartabilirsiniz.

Ayrıca sitemizde bulunan su sporları faaliyetlerini (Dubai’de Dalış, Özel Türk hoca ile Tüplü dalış kursları, Dubai’de Yüzme Dersleri ) takip edebilir ve üye olarak hemen bu zevkin tadını çıkarmaya başlayabilirsiniz.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.