Dubai’de Yüzme Dersleri

0
Dubai'de yüzme dersleri

Dubai’de Yüzme Dersleri

Dubai’de yüzme dersleri veren profesyonel Türk hocalarla yüzme öğrenmek isteyen üyelerimiz ve çocukları için yüzme sporları hakkında aşağıdaki içeriğimizden faydalabilirsiniz  irtibat için tıklayınız.

Yüzmenin faydaları; Her gün yüzerseneniz; bütün günün stresini ve yorgunluğunu üzerinden atarsınız, vücudunuzdaki tüm kasları çalıştırır, sabahları daha dinç uyanırsınız, kilo vermeye başlar, bel ve boyun fıtığı ağrıları azalır ve zamanla kaybolur, omurgada eğilme varsa durur, sağlıklı bir görünüme sahip olursunuz ve en önemlisi yaşamdan tad alırsınız!

Yüzme sporu yapılırken, eklemler ve bağlar diğer sporlara göre çok daha az zorlanmaktadır. Bu sebeple suda yapılan egzersizlerde sakatlanma ve yaralanma ihtimali karadaki egzersizlere oranla %90 daha azdır. Kaslarda, eklemlerde ya da iskelet sistemlerinde herhangi bir rahatsızlığı olanlara doktorlar tarafından önerilen tek spor yüzmedir. Yüzme sporunu kara sporlarından ayıran en önemli unsur ise kara sporlarını yapmalarını önleyecek derecede veya kısıtlayacak seviyede fiziksel problemi olan bireyler tarafından kolayca yapılabilmesidir.

Yüzme sporunu diğer tüm sporlardan ayıran bir diğer faydası ise yaşı ve kilosu ne olursa olsun öğrenildiği takdirde herkesin tehlikesiz bir şekilde yapabileceği bir spor olmasıdır. Örnek olarak, kilolu kişilerin herhangi bir kara sporu yapması iskelet ve kaş sistemine zarar verebilecekken, su ortamında yapacağı aktiviteler o bireyin üzerine etki olan yerçekimi kuvvetini çok büyük oranda azalttığından kişiye sıfır risk ile egzersiz olanağı sağlamaktadır.

Dubai'de yüzme dersleriYüzmenin sınır sistemine ve insan psikolojisine faydaları ise saymakla bitmez. Suya girdiğimizde hissettiğimiz rahatlama duygusu egzersiz sonrasında salgılanan endorfin hormonu ile birleşince yaşayacağınız psikolojik ve sinirsel rahatlama size başka bir egzersizin veremeyeceği hissiyatı yaşatır. Özelikle sportif olarak yüzen çocukların gelişme dönemlerinde onların kendilerine güvenen, hırslı, herhangi bir işe konsantrasyonu ve adaptasyonu yüksek, disiplinli, programlı, aktif ve başarılı bireyler olmasında çok büyük oranda katkı sağlar.

Düzenli yapılan yüzme antrenmanları, antrenman yapan kişilerde sigara ve alkol alışkanlığını azaltmakta, ayrıca obeziteyi önlemektedir. Hamileliğinden önce ve hamileliği sırasında yüzme egzersizi yapan kadınlarda ölü ve erken doğum yapma oranı dikkat çekecek şekilde düşüktür. Yapılan başka ilginç bir araştırma göstermektedir ki yüzme sporu da dahil olmak üzere yapılan her türlü düzenli fiziksel aktiviteler ve sporlar şeker hastalarının insülin duyarlılığını arttırmakta, bunun sonucu hastanın daha az insülin gereksinimi olmaktadır.

Çocuklarımız neden yüzme öğrenmeli?Dubai'de yüzme dersleri

Yapılan araştırmalar sonucu, her gün on kişiden birinin boğulma sebebiyle öldüğü ortaya çıkmıştır. Bu
ölümlerden ikisi, yüzme bilmemekten dolayı olmaktadır.
 
Çocukların yüzmeyi öğrenmek için en önemli nedeni suda olması gereken emniyettir. Yüzme,
çocuğunuzun hayatı boyunca kazanması gereken, çok değerli bir beceridir. Bu sporun yaş,
cinsiyet farketmeksizin hayat kurtarıcı bir yetenek olduğunu herkesin bilmesi ve anlaması gerekir. Futbol, basketbol, voleybol ve tenis gibi bilinen sporların yanısıra, yüzme bilmek çocuğunuzun göle, denize veya evinizdeki havuza düştüğü zaman rahat bir şekilde su üzerinde kalıp kendi hayatını kurtarmak için ihtiyacı olan spordur.
 
Yüzme tüm vücudu kapsar fiziksel aktivite büyük bir şeklidir. Bu havuzda eğlenirken hem
bedenlerini ve hemde zihinlerini çalıştırmalarını sağlamaktadır. Havuzun içinde yapılan atlamalar, zıplamalar, suyun içine dalıp çıkmalar sayesinde çocuğunuzun vücut ve beyin gelişimi pozitif bir etkisi olacaktır. Böylelikle çocuğunuz nerede bir su kaydırağı, dalış panoları, yüksek dalış panoları, ya da bir yavaş akıntılı nehir olarak konumlar vardır bir topluluk havuzu varsa, çocuklar saatlerce oynayabilecek bir kapasitede olacaklardır.
 
Yüzme sporu, çocuğunuzun akciğer kapasitesinin sağlıklı bir şekilde büyümesi ve kalp sağlığı için
harika bir aktivitedir. Çocuklar ne kadar uzun suda kalır ve uzun mesafe yüzerlerse, kalpleri daha çok çalışır ve akciğer kapasitesi de bir o kadar fazla büyür. Bu tür yüzme aktiviteleri çocuklar için özellikle tavsiye edilir. Başarılı yüzücüler arasında da bir çok astımlı çocuklar bulunur. Yüzmek, çocukların astıma karşı olan direncini arttırır ve daha az kriz geçirmeye başlarlar ve bir süre sonra bu rahatsızlıktan kurtulma şansı artar.
 
Dubai'de yüzme dersleriYüzme hakkında en önemli şeylerden biri bebeklerin altı aylık iken yüzmeye başlayabilir olmasıdır! Çocuklar 6 aylık ve 2,5-3 yaşlarına kadar suyun üstünde kalmayı ve suyun içinde
nefeslerini akciğer kapasitelerinin yeteceği kadar tutmayı çok basit bir şekilde öğrenebilirler.
Yüzme derslerinde, çocuklar için sırtlarında veya göğüslerinin altında yüzmeyi öğrenmelerini
yardım edebilmek için sünger tahtalar veya makarna denilen süngerler kullanılır. Çocukların
eğitim hayatına başlamadan önce yüzmeyi öğrenmesi, onların eğitim hayatındaki başarılarına da etkisi olacak ve arkadaş ortalarında kendini daha rahat ifade ve daha iyi hissetmesini
sağlayacaktır.
Dubai’de yüzme dersleri veren profesyonel Türk hocalarla yüzme öğrenmek istiyorsanız lütfen bizimle irtibata geçiniz.

 

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.