Dubai’ye Taşınmak

0
Dubai'ye taşınmak

      Dubai’ye Taşınmak

Dubai, uzun zamandır yerleşmek adına en çekiçi yerlerin başlarında gelmektedir. Canlı atmosferi, çok kültürlü nüfusu, cazibeli iş ortamı, lüks yaşam tarzı ve en önemlisi de güvenlik açısından yaşamak için Dünya’nın göz bebeklerinden biri konumundadır. Dubai Dünya’nın her yerinden farklı insanları bünyesinde barındırmaktadır. Bu kararı verebilmek herkes için kolay olmayabilir fakat düşününce, araştırınca yurt dışında yaşamak adına en tercih edilebilir yerlerden birisidir Dubai.

Dubai’ye taşınmadan önce yapmanız gerekenler, ilk olarak şirketiniz sizin için çalışma vizesi çıkarması gereklidir. Bunun için gerekli belgeleri hazırlamaya başlamalısınız. Eğer aileniz ile birlikte gelecekseniz sizin vizeniz çıktıktan sonra onların ilk olarak turist vizesi ile gelip daha sonra yine şirketinizin yardımı ile onlara Dubai’de oturum vizesi çıkartabilirsiniz. Dubai’de ilk zamanalar için araba kiralayabilirsiniz. (Araba kiralama işlemleri için tıklayınız ) Daha sonra araba almak için ehliyetinizi buradaki trafikten dubai ehliyetine çevirmeniz gereklidir. ( Yaklaşık 600 dirhem civarında ) İşlemler henüz bitmedi, siz ve aileniz için şirketinizin karşıladığı özel sağlık sigorta kartınızı bir an önce çıkarmaya çalışmalısınız. Sağlık en önemli ve en dikkat ettiğimiz konulardan biridir ve burada aileniz için Türk doktorları bulmak çok kolay. Dubai’de Türk Doktor ile ilgili yazımızı inceleyerek bilgi sahibi olabilirsiniz.

Ve tabiki en önemlisi ev kiralama aşaması hiç bilmediğiniz bir ülke, bilmediğiniz bir iklim, bunun ile ilgili ” Dubai’de ev seçerken nelere dikkat etmeliyiz? ” yazımızı incelemenizi tavsiye ederiz. Taşınma işlemleri gözünüzü korkutmasın zaten expat ağırlama üzerine uzmanlaşmış bir ülkeye yerleşeceğinizi unutmayın. Yine size yardımcı olması açısından temizlik ve nakliyat işlemleriniz için içeriklerimize bir göz atabilirsiniz.

Üyelerimizden gelen sıkça sorulan sorular arasında olan ” Dubai’ de nasıl yaşarım ? ”  Şuan en yoğun ilgi gören konular; Dubai’de nasıl yaşarım ? , Dubai’de iş kurmak?, Dubai şartları nelerdir? gibi sorular çokça merak edilen konulardır. Dubai’ye gelme sebebleriniz; şirket kurarak, iş teklifi alarak, büyük ölçekli yatırım yaparak ve ya eş dolayısıyla olur. Dubai’ye şirket kurarak gelmeyi düşünüyorsanız Dubai’de şirket kurmak adlı yazımızı okuyup bizden danışmanlık alabilirsiniz. Dubai’e taşınmak için iş fırsatları arıyorsanız sizler için konu başlıkları altında derlediğimiz Dubai iş ilanları sayfamızda kendi mesleğinize uygun iş ilanlarını bulabilirsiniz. Eğer yatırım yaparak gelmeyi düşünüyorsanız Dubai’de Emlak içeriğimizi mutlaka okumanızı tavsiye ederiz.

Dubai’ye taşınmadan önce sitemizden Dubai hakkında yararlanabileceğiniz bir çok bilgiyi yazdığımız ve yazacağımız içeriklerimizden faydalanabilmek için üye olun ve takipte kalın.

 

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.