Dubai Duty Free Tennis Championships ATP YARI FİNAL..!

0
Fernando Verdasco

Turnuvada geride bıraktığımız günlerin aksine yarı final maçları için hava 23 derece ve güneşliydi.

İspanyol raket Fernando Verdasco ile Hollandalı Robin Haase arasında oynanan yarı final maçının ilk seti çekişmeli başladı ve böyle devam etti. Skor 3-3, 4-4, 5-5, 6-6 derken bu yıl turnuvada 2.turdan beri alıştığımız Tie-Break ile tekrar karşılaştık. Tie-Break’te Verdasco kulladığı usta drop shotlar ve hızlı ayak hareketleriyle öne çıktı ve seti 7-6(5) aldı.

Robin Haase

İkinci sette genel olarak performansının daha iyi olduğu gözlenen Haase, 1-4 önde götürdüğü maçı, gerek basit hataları gerek etkili kullanamadağı servisler ile birer birer oyun kaybederek rakibi İspanyol raketin durumu 5-5’e getirmesine izin verdi. Set 5-7 Haase’nin lehine sonuçlandı.

3.sette bir hayli baskın oyun sergileyen Verdasco 6-1’lik farklı skorla bu setin galibi ve 2017 DDF Tenis Şampiyonasının ilk finalisti oldu.

Fernando Verdasco

Maç sonrası medya mensuplarına konuşan Haase, ilk sette çok iyi bir oyun sergilediğini ve seti kazanmayı kendisinin hak ettiğini söyledi. 2.seti üstün oyunuyla aldığını belirten Hollandalı raket, 3.sete gelince 6-1’lik mağlubiyetin kendisini çok üzdüğünü belirtti. Dubai gibi turnuvaların prestijli diğer turnuvalara giden yoldaki kapıları aralıdığını, buradan yarı finale kadar gelip final oynamadan döneceği için büyük hayal kırıklığı yaşadığını sözlerine ekledi.

Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Fernando Verdasco ise, maç boyunca iyi oyun çıkardığını, 2.seti kaybetmesine rağmen bunun kendisini daha da motive ederek hırslı ve sert oynamaya devam ettiğini söyledi. 3.sette defansif ve çizgiye yakın kaldığını belirten sporcu rakibinden bahsederken “Haase sıralamalarda bir önceki maçta oynadığım Gaël Monfils kadar yüksek olmayabilir fakat beni ondan daha fazla zorladığı kesin” şeklinde konuştu.

Andy Murray

Gecenin ikinci yarı final maçı ATP’nin bir numaralı raketi İskoç Andy Murray ile, 7 numaralı seribaşı Fransız Lucas Pouille arasında oynandı. 69 dakika süren ilk seti 7-5’lık skorla Murray aldı. 2.seti 24 dakikada 6-1’lik farkla kazanan taraf yine Murray oldu ve finale yükseldi. İlk setin ardından maçı sadece 24 dakikada veren Pouille ile Murray arasındaki motivasyon farkı gözlerden kaçmadı. Pouille Perşembe gecesi oynadığı çeyrek final maçını, Murray ile Philipp Kohlschreiber’ın yaptığı maç uzadığı için ancak sabaha karşı 3’e doğru bitirebilmişti.

Lucas Pouille

Maç sonrası basın odasında medya mensuplarının sorulaını yanıtlayan Murray, ikinci seti nasıl bu kadar kısa bir zaman içinde kazandığı sorusuna “Bazen zor bir set sonrası oyuncular motivasyon ve konsantrasyon sorunu yaşar ve neticesinde oyundan kopar, rakibimede sanırım bu oldu” şeklinde yanıt verdi.  Bir gün önce oynadığı ve 2 saat 54 dakika süren maç sonrası neler yaptığı sorusuna ise; “Maç sonrası fizio egzersizleri yaptım ve 3 yumurtalı bir omlet yedim, sonrasında ise ATP tarafından oyunculara uygulanan doping testine girdim” dedi. Andy Murray geçtiğimiz 28 Şubat günü İngiliz basınına yaptığı açıklamalarda, yaklaşık bir buçuk yıl önce doping yaptığı gerekçesiyle profesyonel tenisten 15 aylık uzaklaştırma cezası alan Rus raket Maria Sharapova’ya farklı turnuvalarda verilen ‘wild card’ ları eleştirmişti. Doping yapan sporcuların ‘wild card’ verilerek sıralama gözetmeksizin turnuvalara dahil olmalarının etik kurallar dışında olduğunu belirten Murray, bu gibi durumlarda sporcu kim olursa olsun emek ederek turnuvalarda yer edinmeleri gerektiğini savunmuştu.

Andy Murray

Andy Murray-Fernando Verdasco DDF Tenis Şampiyonası FİNAL maçı yarın saat 19:00’da

Biletler www.dubaidutyfreetennischampionships.com/en/tickets’da ve maçlar canlı Dubai Sports’da.

Reporter: Alp Sarper
Photography: Gaye Akar
Dubai Duty Free Tennis Championships 2017

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.