Dubai’de Eğitim Planlaması

0
eğitim

Eğitim Planlaması


Sigorta ve yatırım grubu Liverpool Victoria’nın Ocak 2009 yılında yayınlanan anketinde bir çocuğun eğitim maliyeti üzerine yapılan hesaplamalarda , ebeveynlerin doğumdan 21 yaşına kadar bir çocuğu yetiştirme konusunda ortalama 236 bin dolar harcadığını gösteriyor. Ankette, maliyetlerin Aralık 2007’den bu yana %4 arttığını ve 2003’ten beri %38 artış gösterdiğini dikkat çekmektedir.

Çocuk bakımı ve eğitim her hanenin en büyük harcamalardan biri olmayı sürdürüyor ve çocuk yetiştirmek giderek daha pahalı hale geliyor. Eğitim maliyetinin yaklaşık %7,5 oranında büyüdüğü göz önüne alındığında, çocuğunuzun üniversite çağına ulaştığında eğitimini finanse etmek ve gerekli rakamı biriktirebilmek için bu miktarı iki katına, hatta üç katına çıkarmak gerekir. Masrafların büyük bir kısmını okul harcamaları almaktadır;

 • Yatılı okulların maliyeti 25 bin dolar civarındadır.
 • Üniversite harçları ise dolar bazında beş haneli rakamlara dayanmaktadır.
 • Ayrıca kitaplar ve üniformalar gibi tüm ekstralar da dikkate alınmalıdır.


Sonuç olarak, çocuğunuzun eğitimini ödemek önemli bir planlama gerektirir ve aşağıdakileri de içeren birçok faktöre bağlı olabilir:

 • Çocuğunuz için seçtiğiniz kurum
 • Seçilen çalışma yolu
 • Çalışma ülkesi ve çocuğunuzun yurt dışı olarak sınıflandırılıp sınıflandırılamayacağı öğretim fakültesi
 • Çocuğunuzun okuduğu şehir

Mali tavsiyeler alın ve bundan yararlanmak için gerekli adımları attığınızdan emin olun. Dışarıdan verilen eğitimle ilgili ders, verilen eğitimin kendi eğitim sisteminizde ne verildiğini veya çok fazla maliyeti olmamasına dikkat edin. Çocuğunuzun iyi bir eğitim almasına yardımcı olmak için, erken yaşlarda yatırım yatırmanız gerekir; okul ücretleri ödenmesi gerektiğinde kolayca çekim yapabileceğiniz yatırımlara dikkat edin. Henüz planlamaya başlamadıysanız, şimdi başlama zamanı. Dubai’de yaşayan expat olarak, ayrıcalıklı bir konumdasınız, bu nedenle de seçeneklerinizin çoğunu mümkün olduğunca erken kullanın. Tüm çalışanlarımız size en iyi tavsiyede bulunmak için eğitim almış ve bulunduğunuz ( yeniden yerleştirebileceğiniz bölgenin yerel bilgisine de sahip ) gereksinimlerini biliyorlar. Çocuğunuzun eğitimi için ihtiyaçlarınıza en uygun bir plan bulmanıza yardımcı olabilir ve sizin için mevcut olabilecek aşağıdaki faydalardan bazılarını vurgularız:

 • Vergisiz ücretsiz büyüme avantajı,
 • Anaparanın Devlet korunması ve güvenliği altında olması,
 • Öğrenim ücretleri için düzenli olarak para çekmenize olanak tanıyan kolay erişim,
 • Yatırım portföyünü, kişisel durumlarınızda veya çocuğunuzun durumundaki değişikliklere uyarlamanıza izin veren yatırım uyumluluğu.

Bu konular hakkında profesyonel Türk danışmanından ücretsiz olarak bilgi almak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here