Dubai’de Emlak

0

DUBAİ’DE EMLAK YATIRIMI YAPMANIN 10 AVANTAJI

1. Dubai’de Emlak piyasası her zaman revaçta

Bu yıl 9.cusu düzenlenecek olan Dubai International Property Show Emlak ve Gayrimenkul fuarına geri sayım başladı. Dubai Emlak Düzenleme Kurumu (RERA), BAE Dış Ticaret bakanlığı ve BAE Yatırım bakanlığının onayı ve himayelerinde gerçekleşen fuar her yıl 100 ülkeden 300’ün üzerinde katılımcı ve 20.000 yatırımcıyı 02-04 Nisan 2017 tarihleri arasında Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde bir araya getirecek.

2. Dubai’de yatırımınız değer kaybetmez.

dubai emlak yatırımı

Yatırımınız değer kaybetmez. Dolar ve dirhem sabitlenmiş bir kurdur. 1 $ = 3,65 Dirhem Yatırımınız dolar kuruna göre değişiklik gösterir. Dubai’de kiraların yıllık alınması da, yatırımınızı daha kısa sürede geri çevirmenize yardımcı olmaktadır. Evin bulunduğu konuma göre de kiralar oldukça yüksektir.

3. BAE’de Oturum imkanı

Dubai’de emlak satın aldığınızda emlak yatırımcı vizesine (mülk ikametgâh vizesi) başvurabilirsiniz, bu en fazla iki yıllık bir süre için geçerlidir (ardından yenilenir). Bu tür vizeye sahip olanların Dubai’de yaşamasına izin verilir.

4. En güvenilir ülkelerden biri olma

Dubai, yerleşmek veya seyahat etmek için kesinlikle en güvenli ülkelerden birisidir. Esnek göçmen yasaları ve göze çarpan devlet desteği ile Dubai, çok kültürlü yapısıyla çokça övülmektedir. Vatandaşlar geleneksel inanışları ve yaşam tarzları ile hayatlarına kolayca devam edebiliyorlar. Ayrıca suç oranları da çok düşük ve yasaları katıdır.

5. Hızlı kiracı bulma imkanı

Dubai’nin sağladığı diğer bir imkansa kiracı bulmak. Ülke’nin sadece %15’lik kısmı yerel halktan oluşmakta geri kalanı yabancılardan oluşmaktadır. Genelde çalışmak için gelenler ev kiralamayı daha çok seçer çünkü şirketlerin çoğu ev kiraları karşılamaktadır. Emlakçıyla anlaştığınız takdirde hiç bir şeye karışmadan evinize çok rahat kiracı bulabilirsiniz. Burada kiralar yıllık ve çek olarak alınır. O yüzden her ay kiracıyla uğraşma veya yolladı mı, yollayacak mı diye düşünmenize gerek kalmaz.

6. Az bakım isteyen yeni ve modern evler

Dubai enlerin ve abartıların ülkesi olarak bilinir. Ve şimdi de yüzen evler projesi. İlk yüzen ev suya indirildi. Şuanda 60’ın üzerinde ev bulunuyor ve 10 tanesi satılmış durumda. Burada yapılan yapılar, evlerin hepsi firmaların rekabetinden dolayı en iyi şekilde tasarlanmış ve ustalıkla yapılmış yeni evlerdir. Yeni ev olduklarından dolayı bakım gerektirmez. Parınızı geri çevirmeye rahatça başlayabilirsiniz.

7. EXPO 2020 Dubai’de

dubaiexpo

Ekim 2020 ile Nisan 2021 yılları arasında, Dubai bir sonraki Dünya Fuarı’na ev sahipliği yapacak. 180’den fazla ülke ve 25 milyon ziyaretçiden oluşan uluslararası bir kitleyi bir araya getiren etkinlik, Dünya’daki en iyi şovlardan biri olacak.

8. Dubai’de Gelir vergisi yok

Daha bitmedi! Aldığınız ev için devlete gelir vergisi ödemiyorsunuz. Sadece Emlak yatırımda değil, şirketinizin kazancından yada aldığınız maaştan hiç bir gelir vergisi ödemiyorsunuz. Ayrıca KDV’den muaf tutulmuştur.

9. Dubai Emlak yatırımında %121 kazandırdı.

Dubai son 10 senede, (2007 krizinden sonra) emlak yatırımında %121 kazandırması ile Dünya’da ilk sıralarda yer aldı. Türkiye ile karşılaştırdığımızda Türkiye’de yapılan Türk lirası üzerinden yatırıma karşılık Dubai yapılan yatırım Dolar bazında. Türk lirasının Dolar karşısında yüzde 280 değer kaybını hesaplamak gerekmektedir.  Bu durumda Dubai de yatırım Türkiye’ye göre yüzde 300 den fazla olmuştur.

Son 5 senede Dolar 1.4 ten 3.7 TL ye çıkmıştır.

10. Dubai’de bölgelere göre kira getirileri yüzde 10’a yaklaşıyor!

dubai emlak
Yıllık kira getirisi Dubai’de bazı bölgelerde yüzde 9.7 bulmaktadır. (Örneğin Türkiyenin en cazip şehri İstanbul’da ortalama yüzde 5.5 civarındadır) Senede yüzde 10 kira getirisi varsa 10 senede kira geliri ile yatırımız geri dönerken eğer senede yüzde 5 kira getirisi varsa bu süre 20 seneye çıkacaktır. Esasında Dubai’de yıllık kira getiri daha yüksektir ama ortalamaya yıllık site bakımları ev sahibi tarafından ödenmekte olduğu için masraflara eklenmiştir. (Türkiye’de kiracı ödemektedir)

Bunun gibi verilerden hareketle siz de yatırımınızı nereye yapacağınıza kolayca karar verebilirsiniz.

İstatistiki veriler,  tarafından sağlanmıştır. Emlak grafikleri Emlak sektörünün en çok önem verilen firmaları arasında yer alan REIDIN Emlak Endeksi verilerinin Şubat 2017 raporundan da faydalanılmıştır. Kendilerine teşekkür ederiz. Yorumlar ise farklı kaynaklardan derlenmiştir. Bu veriler size yol göstermek amacıyla paylaşılmış olup, bu bilgilere dayanarak verilen hiçbir ticari zarardan veya yatırım zararından sorumlu tutulamayız.

 

Eğer siz de yatırım yapmak için fırsatlar arıyorsanız BilgiDubai olarak, size bu konuda güvenilir Emlak firmalarına yönlendirme yapmaktayız. Bizimle irtibata geçmek için tıklayınız.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here

For security, use of Google's reCAPTCHA service is required which is subject to the Google Privacy Policy and Terms of Use.

I agree to these terms.