Dubai’de Finansal Planlama

0
finansal plan

Dubai’de Finansal Planlama Yapmanın Avantajları;
1. Gizlilik: Öncelikle kıyı bankaları muadillerinden başka bir ülkede faaliyet gösterdikleri için mevduat sahiplerinin ülkelerinde tabi olduğu uluslararası hukuk kuralları gerektirmediği sürece raporlama yapmak ve bilgi paylaşmak zorunda değildir. Bu sebeple varlıklarını saklı tutmak isteyenler offshore bankaları tercih edebilir.
2. Güven: Stabil bir siyasi ve ekonomik konjektüre sahip olmayan ülkelerin vatandaşları ülkelerindeki banka varlıklarının dondurulması ya da varlıklarına el konması riskini bertaraf etmek için bu bankaları tercih edebilirler.
3. Vergi Kolaylığı: İsimlerinden de anlaşılacağı üzere ‘vergi cenneti’ ülkeler vatandaşlarına ve şirketlere vergi kolaylıkları sunar. Örneğin ülkemizde şahıslar için gelire göre artan skalada elde edilen gelir üstünden (yani elde kalan değil net para değil elde edilen ciro üstünden) yüzde 15 ile yüzde 35 aralığında gelir vergisi uygulanır. Gelir vergisinin oranı gelire paralel olarak artar. Ülkemizde şirketler için uygulanan kurumlar vergisi oranı ise yüzde 20’dir. 1 milyon TL kar elde eden bir şirket ile bin TL kar eden şirket aynı oranda vergilendirilir. Bir şirket, organizasyonunu offshore finans merkezinde kurduğunda karının yüzde 20’sini devlete vergi olarak ödemek yerine yeniden işine yatırabilir.
4. Faiz ve Kredi Avantajı: Ayrıca bu bankalar bazı dönemlerde standart bankalara göre daha yüksek mevduat faizi ya da daha düşük kredi oranları sunabilirler; bu da onları fiyatlamaları sebebiyle bir tercih sebebi yapar.

Bu konuyla alakalı Bireysel Emeklilik Planması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu konuyla alakalı Hayat Sigortası hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu konuyla alakalı Eğitim Planlaması hakkında detaylı bilgi almak için lütfen tıklayınız.

Bu konular hakkında profesyonel Türk danışmanından ücretsiz olarak bilgi almak istiyorsanız bizimle irtibata geçiniz.

EKLEMEK İSTEDİKLERİNİZ

Please enter your comment!
Please enter your name here